Kurz pro všechny majitele psů, kteří chtějí začít cvičit se svým psem. Je vhodný pro všechna plemena a věkové kategorie - i pro štěňata.

Nezleží ani na tom, co umíte Vy - kurz je určen i pro úplné začátečníky.

Kurz se skládá z 11 lekcí. První lekce je teoretická a následuje 10 praktických lekcí.

Na teoretické lekci se dozvíte jak se psi učí, základy pozitivního posilování, komunikace se psem, o motivaci, o signálu pro odměnu a proč ho potřebujeme, jednotlivé fáze cviků a mnoho dalších věcí... Pobavíme se i o Vašich představách - kam chcete s výcvikem směřovat. Je to pro Vás jen zábava, nebo uvažujete o zkouškách či jiných psích sportech? Například - je rozdíl jestli chcete učit povel k noze ke zkouškám nebo pro běžný život. Výcvik tomu přizpůsobíme.

Na praktických lekcích se budeme věnovat jednotlivým cvikům. Na place bude vždy jen jeden cvičící pes a to proto, aby měl na práci co největší klid, nebyl vyrušován a mohl se tak co nejvíce věnovat danému cvičení. Nejsem příznivcem drezúrování psů v řadách, kdy se pes nemůže soustředit, protože z jedné strany si s ním chce druhý pes hrát, z druhé strany ho chce další pes napadnout, do toho několik dalších psovodů mluvících na své psy. A v tomto zmatku je efektivita učení Vašeho psa minimální. 

Počet účastníků kurzu je omezen a to proto, abych se Vám a Vašemu psovi mohla věnovat co možná nejvíce a také aby jste dlouho nečekali, až na Vás dojde řada. Za lekci pocvičíte 2 - 3 kola v závislosti na tom, jak náročnému cvičení se zrovna budeme věnovat. Mezitím budete pozorovat ostatní účastníky kurzu a sbírat informace, které získáte jejich pozorováním.

Nahoru